Управління

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ УПРАВЛІННЯ

Філія- Зеленопільська гімназія Червонозабійницького ліцею  Глеюватської сільської ради

на 2022-2023 н.р.

Демократичність управління школою полягає в поєднанні громадського самоврядування з єдиноначальністю директора. Головним органом самоврядування є конференція (серпнева) педагогів, батьків, громадськості.

У школі створюється традиційна педагогічна рада. Статут школи, правила внутрішнього трудового розпорядку, положення про школу є демократичною правовою базою школи.

Принцип гуманізації. Грунтуєтся на усвідомленні людини як найвищої цінності, необхідності поваги до неї. Передбачає створення гуманних стосунків, оптимальних умов для повноцінної життєдіяльності дитячого і педагогічного колективів.

Принцип гласності, відкритості управління. Зобов'язує до відкритого прийняття рішень педагогічної ради, обговорення поточних питань. гласність та відкритість запобігають соціально-психологічній напруженості в педагогічному, учнівському та громадському середовищах.

Принцип оптимізаціїї. Спрямований на створення в навчальновиховному закладі найсприятливіших соціально-психологічних та економічних умов для ефективної діяльностіучасників педагогічного процесу.

Принцип компетентності. Вимагає високого рівня науково-педагогічної підготовки, загальної ерудиції, прфесіоналізму вчителів.

Принцип національної свідомості і патріотизму полягає в контролі адміністрації за використанням вчителями школи змісту освіти, позашкільної роботи для виховання в учнів почуття національної гідності та патріотизму.